وصیت دوستانه یک شهید به مردم؛ موقعیت گناه برایتان پیش آمد، به شهدا فکر کنید

شهید «علیرضا گل محمد» متولد اسفندماه سال ۴۱ در تهران بود که با آغاز جنگ تحمیلی به صورت داوطلبانه به جبهه های حق علیه باطل شتافت، وی در تاریخ...

شهید «علیرضا گل محمد» متولد اسفندماه سال ۴۱ در تهران بود که با آغاز جنگ تحمیلی به صورت داوطلبانه به جبهه های حق علیه باطل شتافت، وی در تاریخ ۱۵ مرداد ماه سال ۶۶ برابر با عید قربان در مانور شهادت در خلیج فارس به شهادت رسید.

در ادامه وصیت‌نامه این شهید آمده است که آن را باهم می خوانیم.

«وصیت‌نامه شهید علی‌رضا گل‌محمد

الا بذکرالله تطمئن القلوب

همانا با یاد خدا دلها آرام می‌گیرد.

باسلام و درود بر محضر مبارک آقا امام زمان (عج) و با سلام بر فرمانده‌ام روح خدا، تسلی دلم، امام خمینی عزیز، و با سلام بر ارواح طیبه شهدای اسلام و باسلام خدمت خانواده‌های معظم شهدا.

و با سلام بر خانواده‌ عزیزم، چیزی که مرا به نوشتن این مطالب وادار نموده است که خود را مسئول می‌بینم فی سبیل ا… چند نکته به‌نظرم رسید که لازم دانستم تذکر بدهم. بخوانید و عمل کنید.

من و شما مسلمان هستیم (شیعه) طبق فتوای امام باید مقلد باشیم و یا مجتهد و ما در حال حاضر مقلد هستیم. وظیفه ما را در این رابطه قرآن کریم مشخص کرده است (اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم). ما باید اطاعت خدا و رسول خدا را بکنیم.

اگر ما بخواهیم یک مقلد٬ مقلدی که خدا می‌گوید باشیم، باید از خیلی چیزها چشم بپوشیم و دست از آنها برداریم و از دنیا و عوامل آن باید دست بکشیم.

توجه کنید به خودمان٬ چندسال عمر کردیم؟ ببینید در عرض این چندسال چه مدتی را به خودمان رسیدگی کرده‌ایم و چه مقداری مسئولیت خود را در قبال خدا و ائمه اطهار انجام داده‌ایم.

من که به خود نگاه می‌کنم چیزی در خود پیدا نمی‌کنم و فقط امیدم به عفو و بخشش خدا است.

«مراقب باشید عالم محضر خداست»

من آماده‌ام. آماده برای انجام دادن عملیات. آماده برای یورش به همراه سایر برادران، یورش به کافران٬ نکند اعمال ما باعث این بشود که خدا به وعده‌ خویش عمل نکند یا این پیروزی را عقب بیندازد.

راه سعادت و راه خدا دو کار می‌خواهد.

۱– ترک گناه

۲– انجام دادن احکام شرعی (رساله امام خمینی)

کلیه وظایف شرعی ما در رساله موجود می‌باشد از رساله جدا نشوید. اگر خدا قابل دانست و برد پیش خودش که (فبها) توجه کنید که بعد از شهادتم تا مدتی سرگرم عزای من هستید در این اوقات مواظب باشید. مثلا در رابطه با حجاب خیلی مواظب باشید٬ در رابطه با رفتارها٬ برخوردها و صحبت‌هایتان همه مردم تا این چند روز چشم‌هایشان به شماها دوخته شده است.

هروقت موقعیت گناه (شیطان) برایتان پیش آورد فکر کنید که یک شهید و سایر شهدا ناراحت می‌شوند و آن یک شهید می‌تواند خودم باشم، سعی کنید که هم برای بزرگترها و هم برای کوچکترها الگو باشید. زینب (س) بعد از شهادت برادرش اسوه شد٬ الگو شد٬ نمونه شد٬ الگوی شجاعت٬ صبر و …. شد.

عزاداری برای شهید تازه نگهداشتن خون اوست ولی خواهشی که دارم این است که در جمع نگوئید چرا که عزاداری فقط گریستن نیست بلکه بهتر آن است که ادامه راه باشد.

آخرت خود را مبادا به دنیای خود و دیگران بفروشید٬ شما را به خواندن نمازشب و نماز جماعت سفارش می‌کنم

اینک چندجمله‌ای با امت حزب الله دارم.

۱– همیشه خدا را در همه جا به یاد داشته باشید.

۲– از امام عزیز خمینی بت شکن اطاعت کنید و ایشان را تنها نگذارید و از اسلام و دین خدا حمایت کنید.

و ای پدر عزیز و مهربانم که برای بزرگ کردن من چقدر زحمت کشیدید سلام عرض می‌کنم. آری پدرجان تو همیشه می‌گفتی که من نماز بخوانم و در راه خدا کار کنم و در سر نماز همین را می‌خواستی و خداوند نیز آرزوی تو را برآورده کرد و فقط قسمتی کوچک از وجود خودش را نشان داد که خداوند با کوچکترین اراده می‌تواند یک خطاکار را به راه راست هدایت کند ولی تنها با اراده او نیست بلکه باید تقاضای پدر و مادر و اراده شخص نیز در میان باشد.

و اما مادرم! عزیزم امیدوارم مرا حلال نمائید و بر شهادت من گریه نکنید و اگر گریه‌ای می‌کنید برای مظلومیت امام حسین(ع) گریه کنید.

و چند کلمه با برادرانم٬ خواهی نخواهی یک روزی ما باید از این دنیای قشنگ و تاریک برویم و در این دنیا مسافری بیش نیستیم و آنچه هست٬ در آخرت می‌باشد و این دنیا به پیامبران و امامان ما وفا نکرد که به ما وفا کند. هرچند که می‌دانم از دست دادن برادر برای برادر دیگر چقدر سخت و دشوار است.

امیدوارم در راه خدا قدم بردارید٬ این نائب امام زمان (عج) را تنها نگذارید و انشاالله پیرو حقیقی او باشید. و به خواهرانم بگوئید که حجاب اسلامی را همانطور که امام فرموده حفظ کنید چون حجاب شما عزیزان پاسدار خون ما شهیدان نیز می‌باشد.

و آخرین پیام این بنده حقیر به شما عزیزان این است که همیشه خواهرم حجابت را و برادرم نگاهت را مواظب باش تا خون شهیدان پایمال نشود.

چند کلمه با همسر و فرزندانم

همسرم! انشاالله همیشه برای خدا قدم بردار و با صبر زینب گونه (س) خود و با ایمان و شجاعت درس بزرگی به منافقین بده.

همسرم این فرزند کوچک خود را با اسلام آشنا ساز و به ایشان درس تقوی و پرهیزکاری بیاموز، ان‌شاءالله که بتواند با تحصیلات خود به اسلام و مملکت اسلامی خدمت بنماید.

فرزند عزیزم! همیشه بیاد خدا باش و از دین او حمایت کن و از امام عزیز و بت شکن پیروی نما و طبق گفته پیامبر اسلام باش.

بارخدایا! این بنده حقیر را مورد عفو و بخشش و آمرزش خود قرار داده از تو می‌خواهم این بنده گناهکارت را توفیق حضور در رکاب امام زمانت عطا فرمائی تا بتواند در راه اسلام بجنگد و ان شاالله به شهادت برسد‌ بارخدایا مرا از بندگان مخلص درگاهت قرار ده. آمین

در پایان ضمن خداحافظی از شما می‌خواهم هرکس هر بدی از این بنده حقیر دیده است به خوبیهای خود ببخشد.

بدهکار به کسی ‌نیستم و اگر از کسی طلبکار باشم حلال می‌کنم.»

دسته بندی ها
وب نوشت
بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط