برگزاری جشن تولد ۲۲ سالگی شهید مدافع حرم

دومین جشن تولد معنوی شهید مدافع حرم«محمدرضا دهقان امیری» از شهدای اربعه و دهه هفتادی، روز گذشته در امامزاده علی اکبر چیذر کنار مزار وی برگزار شد. روز گذشته...
دومین جشن تولد معنوی شهید مدافع حرم«محمدرضا دهقان امیری» از شهدای اربعه و دهه هفتادی، روز گذشته در امامزاده علی اکبر چیذر کنار مزار وی برگزار شد.

روز گذشته ۲۵ فروردین ماه، دومین جشن تولد شهید مدافع حرم«محمد رضا دهقان امیری،»بعد از شهادتش، کنار مزار وی با حضور خانواده، خانواده‌های شهدای اربعه، دوستان، همرزمان و مردم شهید پرور در امامزاده علی اکبر چیذر برگزار شد.

در این جشن تولد معنوی که با قرائت زیارت عاشورا آغاز شد، مادر شهید به سخنرانی پرداخت و از آخرین تماس شهید گفت که از مادر تقاضایی داشته و گفته بود:«مادر دعا کن شهید شوم.» بعد از برش کیک تولد، توسط مادر و پدر شهید، پدر شهیدان «سید مصطفی موسوی» و «مسعود عسگری» از همرزمان شهید، با اهدای تابلو فرش بافته شده از آیاتی از قرآن کریم به پدر شهید دهقان، از خانواده وی تقدیر کردند.

شهید مدافع حرم«محمد رضا دهقان امیری،» در تاریخ ۲۶ فروردین ماه سال ۷۴ در تهران به دنیا آمد. او فرزند دوم خانواده و بسیار شوخ طبع بود. دوران دبیرستان خود را در رشته علوم و معارف اسلامی در مدرسه امام صادق(ع) گذراند و به دلیل علاقه وافر خود به جامعه روحانیت،  تحصیل خود را در رشته فقه و حقوق مدرسه عالی شهید مطهری ادامه داد. او که دانش آموخته مکتب ائمه بود، راه خود را در مسیر شهدا قرار داد و برای دفاع از حریم اهل بیت و عقیله بنی هاشم(ع) در سن ۲۰ سالگی داوطلبانه راهی سوریه شد که به دست تروریست‌های تکفیری همراه سه دوست و همرزم دیگر خود در ۲۱ آبان ماه سال ۹۴ به شهادت رسید. چهار شهید مدافع حرم «سید مصطفی موسوی»، «مسعود عسگری»، «احمد اعطایی» و «محمدرضا دهقان» به علت شهادت هم زمان آن‌ها به «شهدای اربعه حلب» معروف شده‌اند.

منبع: تسنیم

دسته بندی ها
سایر اخبار
بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط