قرائت زیارتنامه حضرت زینب (س)

«هادی فاعور» نوجوان خوش صدای شیعه سوریه‌ای است. او متولد شهر فوعه در کشور سوریه است. مداحی‌های مختلف هادی فاعور در محافل شیعیان حزب الله لبنان نیز شهره است....
«هادی فاعور» نوجوان خوش صدای شیعه سوریه‌ای است. او متولد شهر فوعه در کشور سوریه است. مداحی‌های مختلف هادی فاعور در محافل شیعیان حزب الله لبنان نیز شهره است.

«هادی فاعور» نوجوان خوش صدای شیعه سوریه‌ای است. او متولد شهر فوعه در کشور سوریه است. فوعه و کفریا همان دو شهر شیعه نشینی هستند که سال‌ در محاصره تروریست‌های تکفیری از جمله داعش بوده‌اند.  مداحی‌‌ها و ترانه‌های حماسی فاعور در فضای مجازی طرفداران زیادی از کشورهای مختلف را جذب خود کرده است.  مردم عرب زبان منطقه، هادی فاعور را با عنوان «منشد المقاومه» یعنی «خواننده مقاومت» می‌شناسند.

شناخته شدن هادی فاعور در ایران از فیلم مداحی کردن او در مراسم تشییع دو تن از شهدای مدافع حرم حزب الله لبنان آغاز شد. اما شهرت فاعور در لبنان به نماهنگ‌هایی برمی‌گردد که موسسات فرهنگی تحت حمایت حزب‌الله از او ساخته‌اند. آغاز شهرت فاعور در کشور لبنان بیشتر از نماهنگ «أنا ثائر» به معنای «من انقلابی‌ام» آغاز شد. او در این نماهنگ شعری درباره خط انقلابی و مقاومت در صحن مطهر حرم حضرت زینب(س) در دمشق اجرا کرده است. نماهنگ‌های کودکانه و حماسی او در لبنان محصول شبکه «طه»، شبکه مخصوص کودکان در لبنان است و وابسته به حزب الله لبنان است. خیلی زود فعالیت‌های برجسته‌اش او را به چهره محبوبی در مقاطع سنی دیگر نیز تبدیل کرد.

مداحی‌های مختلف هادی فاعور در محافل شیعیان حزب الله لبنان مثل مراسم‌های ویژه سازمان پیشاهنگان امام مهدی(عج) (جمعیّه کشّافه الإمام المهدی عجل الله فرجه)، بازار شیعیان لبنان و مراسم سالگرد تاسیس حزب الله، از جمله کلیپ‌های مشهور او در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی است. یکی از مداحی‌های هادی فاعور که آن را در محافل مختلفی می‌خواند بخش عربی مداحی معروف عربی- فارسی میثم مطیعی علیه داعش است (با اذن رهبرم، از جانم بگذرم، در راه این حرم، در راه یار…)

مدتیست که پای فاعور به گروه‌های مقاومت حشد الشعبی عراق هم باز شده است. آلبوم نماهنگ‌های عربی او برای حرکت النجبای عراق با عنوان «نجبائک یا عباس» در شبکه ماهواره‌ای «النجباء» منتشر شده است. «لبیک یا مهدی(عج)»، «ادعوالحشدنا»، «قسما»، «مشکور شیخ اکرم» و … از جمله نماهنگ‌های منتشر شده با صدای هادی فاعور برای رزمندگان مقاومت عراق است.

قرائت بخشی از زیارت حضرت زینب(س) در حرم مطهر آن بانو در شهر دمشق کشور سوریه، با صدای هادی فاعور در ادامه قابل مشاهده است:

منبع: تسنیم

دسته بندی ها
نماهنگ
بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط