ماجرای حاجت گرفتن زائر راهیان نور هندوستانی از شهدا

«فَرهین زهرا» از کشور هندوستان و دانشجوی موسسه بنت الهدی که برای چهارمین مرتبه به راهیان نور آمده و ارادت خاصی به شهدا دارد، او از شهدا حاجت گرفته...
«فَرهین زهرا» از کشور هندوستان و دانشجوی موسسه بنت الهدی که برای چهارمین مرتبه به راهیان نور آمده و ارادت خاصی به شهدا دارد، او از شهدا حاجت گرفته است.

«فَرهین زهرا» از کشور هندوستان است که در خانواده ای مسلمان و شیعه به دنیا آمده و بزرگ شده  و مدت  6 سال است که به ایران آمده و در موسسه بنت الهدی درس می خواند. او که شهدا را به خوبی شناخته و درک کرده، امسال  برای چهارمین مرتبه زائر سرزمین های نور شده است.

«فرهین زهرا» با اشاره به این که چهارمین مرتبه است به سفر راهیان نور می آید، گفت: هر سال که برنامه راهیان نور است، من می آیم و از شهدا روحیه تازه می گیرم. شهدا درک کردنی هستند. وقتی دلتنگ خانواده هستم و به اینجا می آیم و با شهدا درد و دل می کنم، احساس می کنم که با خانواده ام صحبت می کنم و با آنها احساس صمیمیت و نزدیکی دارم.

وی به خاطره ای از شهدا و این که خواسته اش را اجابت کرده اند، اشاره و اظهار کرد: یک شهید گمنام در مدرسه ما دفن شده و یک  خواسته ای داشتم که نشدنی بود ولی وقتی از این شهید خواستم، شدنی و انجام شد. شهدا مقامی در نزد خدا دارند که می توانند وسیله ای برای ما باشند.

این زائر هندوستانی درباره شناخت از شهدا، گفت: وقتی در کشور خودم بودم، می دانستم که برخی ها شهید شده اند، ولی در کشور ما برای زمین خودشان جنگیدند نه برای اسلام، ولی وقتی اینجا آمدم و انقلاب اسلامی را و امام خمینی را بیشتر شناختم، فهمیدم که شهدا زنده هستند و می توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم.

«فرهین زهرا» از این که به دوستانش درخصوص شهدا و جایگاه آنها صحبت می کند، خاطرنشان کرد: به دوستانم که در هندوستان هستند و بچه های جدیدی که به مدرسه ما می آیند، همیشه می گویم که درس خیلی خوبی که اینجا یاد می گیرید، درباره شهدا است و با شهدا ارتباط داشته باشید. وقتی بچه های جدید می آیند و درباره شهدا می شنوند، خیلی زود به آنها علاقه مند می شوند، در حالی که هنوز اطلاعاتشان کم است.

وی که به شهید چمران علاقه خاصی دارد، گفت: من شهید چمران را خیلی دوست. خیلی درمورد این شهید و همسرش شنیده ام و برایم بسیار جالب است کسی که آنقدر علم داشته و می توانسته زندگی راحتی داشته باشد، همه آنها را رها کرده و راه شهادت را انتخاب کرده است.

حوزه علمیه جامعة المصطفی(ص) از مراکزی است که طلبه‌های غیرایرانی را پوشش داده و حمایت می‌کند و مؤسسه بنت‌الهدی زیرمجموعه جامعة المصطفی بوده که فقط خواهران طلبه در آنجا تحصیل می‌کنند. در این مرکز دروس حوزوی و دانشگاهی با یکدیگر ادغام شده و دانشجویان در هر دو بخش تحصیل می‌کنند. در شش ماه اول ورود دانشجویان به ایران، فقط زبان فارسی را می‌آموزند و سپس دوره‌های تمهیدیه که آشنایی با مفاهیم و آموزه‌های اسلامی است، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را گذرانده و مدرک بین‌المللی دریافت می‌کنند.

کاروان دانشجویان غیر ایرانی 27 ملیت موسسه بنت الهدی که ازکشورهایی همچون هندوستان، چین، بحرین، برمه، پاکستان، ترکیه، چین، سریلانکا، بوسنی، تاجیکستان، تانزانیا، تونس، حجاز، زامبیا، غنا، مادرید، بلژیک، اندونزی، ازبکستان و افغانستان حضور داشتند، در این ایام از مناطق عملیاتی 8 سال جنگ تحمیلی در جنوب کشور بازدید و زیارت کردند.

منبع: تسنیم

دسته بندی ها
وب نوشت
بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط