شناسایی هویت پیکر مطهر ۸۳ شهید تازه تفحص شده در سال ۹۵

رئیس معراج شهدای مرکز گفت:از میان شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس که در جریان عملیات‌های تفحص شهدا کشف شده و طی سال ۹۵ وارد کشور شد، هویت پیکر...
رئیس معراج شهدای مرکز گفت:از میان شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس که در جریان عملیات‌های تفحص شهدا کشف شده و طی سال ۹۵ وارد کشور شد، هویت پیکر مطهر ۸۶ شهید تازه تفحص شده شناسایی شده است.

سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح چندی پیش در حاشیه آئین تبادل پیکر مطهر 165 شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس پیش با اشاره به آمار شهدایی که طی سال 95 در جریان تفحص کشف شده و وارد کشور شد، گفت: به‌ فضل الهی با تلاش‌هایی که صورت گرفت پیکر مطهر 536 شهید دوران هشت سال دفاع مقدس را کشف کردیم که در آخرین مرحله روز گذشته بود که ابدان پاک 21 شهید در منطقه سومار کاوش شد.

سرهنگ ابراهیم رنگین، رئیس معراج شهدای مرکز نیز در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به آمار شهدای شناسایی شده در سال 95 گفت: از میان شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس که در جریان عملیات‌های تفحص شهدا کشف شده و طی سال 95 وارد کشور شد. هویت پیکر مطهر 86 شهید تازه تفحص شده شناسایی شد. هویت پیکر مطهر این شهدا از طریق مدارک شناسایی، لوازم شخصی و آزمایش DNA احراز شد و پیکرهای مطهر پس از شناسایی به خانواده‌هایشان در استان‌های مختلف در سراسر کشور جهت انجام مراسم تشییع و خاکسپاری تحویل داده شد.

منبع: تسنیم

دسته بندی ها
سایر اخبار
بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط