دانشجویان خارجی ۲۷ ملّیت از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند+عکس

دانشجویان خارجی ۲۷ ملّیت مختلف مؤسسه بنت‌الهدی از مناطق مختلف عملیاتی دفاع مقدس جنوب کشور بازدید کردند. همزمان با ایام سفر به سرزمین‌های نور، دانشجویان غیرایرانی نیز مشتاق و علاقه‌مند...
دانشجویان خارجی ۲۷ ملّیت مختلف مؤسسه بنت‌الهدی از مناطق مختلف عملیاتی دفاع مقدس جنوب کشور بازدید کردند.

همزمان با ایام سفر به سرزمین‌های نور، دانشجویان غیرایرانی نیز مشتاق و علاقه‌مند به بازدید و زیارت از این مناطق هستند. حوزه علمیه جامعة المصطفی(ص) از مراکزی است که طلبه‌های غیرایرانی را پوشش داده و حمایت می‌کند و مؤسسه بنت‌الهدی زیرمجموعه جامعة المصطفی بوده که فقط خواهران طلبه در آنجا تحصیل می‌کنند. در این مرکز دروس حوزوی و دانشگاهی با یکدیگر ادغام شده و دانشجویان در هر دو بخش تحصیل می‌کنند. در شش ماه اول ورود دانشجویان به ایران، فقط زبان فارسی را می‌آموزند و سپس دوره‌های تمهیدیه که آشنایی با مفاهیم و آموزه‌های اسلامی است، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را گذرانده و مدرک بین‌المللی دریافت می‌کنند.

کاروان دانشجویان غیرایرانی 27 ملّیت مؤسسه بنت‌الهدی که از کشورهایی همچون هندوستان، چین، بحرین، برمه، پاکستان، ترکیه، چین، سریلانکا، بوسنی، تاجیکستان، تانزانیا، تونس، حجاز، زامبیا، غنا، مادرید، بلژیک، اندونزی، ازبکستان و افغانستان در این کاروان حضور داشتند، طی چند روز گذشته از مناطق عملیاتی 8 سال جنگ تحمیلی در جنوب کشور بازدید و زیارت کردند و امروز به قم بازگشتند.

این دانشجویان از مکان‌ها و مناطق عملیاتی بیمارستان صحرایی علی‌بن ابی‌طالب(ع)، گلزار شهدای آبادان، موزه دفاع مقدس خرمشهر، گلزار شهدای خرمشهر، یادمان شهدای دشت ذوالفقاری، علقمه، اسکله شناسایی شهید هاشمی در هورالعظیم، طلائیه، بیمارستان صحرایی امام رضا(ع)، محل شهادت شهید علم‌الهدی و یارانش، یادمان شهدای هویزه، معراج شهدای اهواز، شلمچه، یادمان شهید سبحانی، یادمان شهدای چزابه و کانال کمیل بازدید و زیارت کردند.

منبع: تسنیم

دسته بندی ها
سایر اخبار
بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط