کاشت سی‌هزار درخت به همت حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهدا

همزمان با هشتمین سالگرد تدفین شهدای گمنام در منطقه ولنجک تهران، و به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، روابط عمومی حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهدا اعلام...
همزمان با هشتمین سالگرد تدفین شهدای گمنام در منطقه ولنجک تهران، و به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، روابط عمومی حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهدا اعلام کرد در طول سال ۱۳۹۴ بیش از ۳۰۰۰۰ اصله انواع درخت در دامنه جنوبی البرز کاشته شده است.
به گزارش روابط عمومی حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهدا، این درختان که از انواع ارغوان، سرو، سرو خمره‌ای، کاج، زبان گنجشک، توت نرک و داغ‌داغان می‌باشند در طول سال ۱۳۹۴ به همّت شهرداری تهران و با همکاری حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهدا در مساحتی به وسعت ۱۵۰ هکتار از دامنه جنوبی البرز در منطقه عمومی ولنجک در شمال تهران غرس شده‌اند.
بنا بر این گزارش، فاز بعدی پروژه درخت‌کاری در این منطقه پس از تهیه طرح جامع حرم مطهر شهدای گمنام در محوطه کهف الشهداء اجرا خواهد شد. همچنین سیستم آبیاری قطره‌ای تحت فشار و عملیات آب‌رسانی به این درختان در این مدت طراحی و اجرا شده است.
لازم به یادآوری است در ایام فاطمیه سال ۱۳۸۶ پیکر مطهر پنج شهید گمنام دفاع مقدس در غاری در کوه‌های مشرف به منطقه ولنجک تهران به خاک سپرده شد، که «کهف الشهدا» نام گرفت. پس از انتشار تصویر حضور مقام معظم رهبری در این مکان مقدس، زیارت این حرم مطهر مورد توجه بسیاری از جوانان و اهالی تهران و حتی شهرستان‌ها و نیز افرادی از کشورهای دیگر واقع شد.
دسته بندی ها
اخبار کهف الشهدا
بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط