پیوند آسمانی

درباره برگزاری مراسم پیوند آسمانی در کهف الشهداضوابط و شرایطمدارک مورد نیاز جهت ثبت نام
حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهدا در راستای تسهیل ازدواج جوانان و تشویق جوانان به این سنت حسنه اسلامی و بهره مندی از فضای معنوی حرم مطهر و متبرک شدن پیوند آسمانی آن ها با حضور در این مکان معنوی، اقدام به فراهم کردن برگزاری مراسم عقد ازدواج جوانان در فضای حرم مطهر نموده است.
واحد فرهنگی حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهدا، مراسم عقد ازدواج دائمی جوانان را در تمامی ایام هفته در طول سال و به خصوص مناسبت های مذهبی و ملی در حرم مطهر برگزار می نماید؛ زوج های جوانی که مایل به برگزاری مراسم در طول ایام عادی سال می باشند، می بایست حداقل ۳ روز قبل و جهت برگزاری مراسم در مناسبت های خاص حداقل ۱۰ روز قبل از برگزاری مراسم نسبت به تکمیل و تحویل مدارک اقدام نمایند.
متقاضیان می توانند فرم درخواست برگزاری مراسم عقد را در همین صفحه دریافت نموده و پس از تکمیل به همراه مدارک دیگر، جهت دریافت نوبت به دفتر حرم مطهر تحویل دهند و یا به صورت حضوری نسبت به دریافت فرم اقدام نمایند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۲۲۴۳۴۰۰۰ ( ۰۲۱ ) یا ۰۹۱۲۸۴۵۵۲۲۴ تماس حاصل نمایید.
۱ . مدت زمان حضور زوجین به همراه خانواده و میهمانان در حرم جهت اجرای مراسم، حداکثر ۳۰ دقیقه می باشد و رعایت زمان ورود و خروج به حرم الزامی است؛ میهمانان هر زوج می بایست حداقل ۱۵ دقیقه قبل از زمان شروع مراسم، در حرم مطهر حضور داشته باشند.
۲ . زمان حضور و خروج از حرم مطهر منحصر در ساعات اعلام شده می باشد.
۳ . به علت محدودیت زمان کلیه امور محضری در دفترخانه های مربوطه صورت پذیرد.
۴ . حضور پدر زوجه در مراسم عقد الزامی است.
۵ . رعایت تمامی شئونات اسلامی و حجاب و پوشش کامل اسلامی زوجین ، افراد خانواده و میهمانان در حرم مطهر الزامی است. از ورود آقایان با کراوات و بانوان با آرایش غلیظ و پوشش و لباس های نامناسب جلوگیری به عمل خواهد آمد.
۶ . از دست زدن و کِل کشیدن و آنچه که مناسب با شئونات حرم مطهر نباشد خودداری گردد.
۷ . تمام فضای طبیعی جزء حریم معنوی حرم مطهر می باشد، برداشتن چادر توسط عروس و دیگر بانوان در طول مراسم ممنوع بوده و جهت گرفتن عکس یادگاری در حرم مطهر نیز کلیه بانوان ملزم به پوشیدن چادر می باشند .
۸ . از انجام پذیرایی در حرم مطهر و ریختن نقل و شکلات روی سر زوجین پرهیز گردد. (آوردن نقل فقط به صورت بسته بندی مثل تور بلامانع می باشد).
۹ . جهت ورود دوربین عکاسی و فیلمبرداری، در روز مراسم کارت مجوز ورود دوربین در اختیار قرار خواهد گرفت.
۱ . فرم تکمیل شده درخواست برگزاری مراسم عقد ازدواج دائمی در حرم مطهر (ممهور شده به مهر برجسته دفتر رسمی ازدواج) دانلود فرم پیوند آسمانی
۲ . کپی برگ جواب آزمایش ازدواج زوجین
۳ . یک قطعه عکس ۳ در ۴ زوجین پیوست شده به فرم برگزاری مراسم (ممهور شده به مهر دفتر رسمی ازدواج)
۴ . اصل و کپی شناسنامه عروس و داماد (صفحات اول و ازدواج) و پدر عروس(صفحات اول و فرزندان)